Dnes je Neděle 24. Března 2019,  Svátek má Gabriel Přidat k oblíbeným   Jako domovskou
Fórky.cz - dobře roztříděné vtipy, citáty a Smsky, zasílání na mobily
Tip:  Pošlete si na mobil jakýkoliv barevný obrázek (svůj i z internetu)
Přidat kategorii
Náměty
Kontakt

Zábavné texty > Extrémě vtipné

Omyl se zarovkou
Po leta se nam tvrdilo, ze zarovky vyzaruji svetlo. Posledni vyzkumy vsak ukazaly, ze je tomu jinak. Zarovky nevyzaruji svetlo, ale zato pohlcuji tmu. Proto se jim spravne ma rikat pohlcovace tmy. Teorie pohlcovacu tmy dokazuje, ze tma ma hmotnost a je tezsi a rychlejsi nez svetlo. Zakladem teorie pohlcovacu tmy je tvrzeni, ze zarovky pohlcuji tmu. Vezmeme si pohlcovac tmy ve vasem pokoji. Jiste potvrdite, ze v jeho blizkosti je mene tmy nez kdekoli jinde. Cim vetsi pohlcovac, tim vice tmy dokaze pohltit. Pohlcovace na parkovisti maji mnohem vetsi kapacitu nez pohlcovac ve vasem pokoji. Stejne jako vsechny veci ma pohlcovac tmy jen omezenou zivotnost. Jakmile se tmou naplni, nema kam dalsi tmu pohlcovat. To se projevi tmavou skvrnou, ktera jev plnem pohlcovaci jasne viditelna. Tma, kterou pohlcovace pohlti, jde pak draty do energtickych zavodu, ktere ji likviduji, obvykle za pomoci fosilnich paliv. Primitivnim pohlcovacem tmy je i svicka. Nova svicka ma knot bily. Po prvnim pouziti zjistite, ze v dusledku pohlcene tmy knot zcernal. Date-li do blizkosti fungujici svicky tuzku, zcerna take. Je to proto, ze kolem ni proudila tma do svicky. Nevyhodou techto primitivnich pohlcovacu tmy je jejich omezeny dosah. Existuji i prenosne pohlcovace tmy. V nich ma zarovka prilis maly objem, a musi se do jeji blizkosti proto instalovat odkladiste tmy, lidove zvane baterie. Jakmile se odkladiste zaplni, musi se vyprazdnit nebo vymenit; potom muze pohlcovac opet fungovat. Tma ma hmotnost. Ta se projevuje trenim pri prechodu tmy do pohlcovace a toto treni pohlcovac zahriva. Proto neni radno dotykat se pohlcovace v cinnosti. Jeste vetsi problemy jsou u svicky: hmota tmy do ni musi proniknout pevnym knotem misto pruhledneho skla. Tim se uvolnuje jeste vice tepla a neni proto vhodne sahat ani na fungujici svicku. Zahrivani pracujiciho pohlcovace je pochopitelne. Stlacujete-li plyn, zahriva se - a stejne se zahriva i tma stlacovana do dratu zarovky. Tma je tezsi nez svetlo. Plavete-li tesne pod hladinou, vidite kolem dostatek svetla. Ponorujete-li se hloubeji a hloubeji, vsimnete si, ze je kolem stale vetsi tma. Ve velke hloubce je tma uplna. To je proto, ze tezsi tma klesa ke dnu a lehci svetlo zustava nahore. Proto se take svetlo a lehky v anglictine rekne stejne. Zbyva jeste dokazat, ze tma je rychlejsi nez svetlo. Postavite-li se v osvetlene mistnosti pred zavrenou skrin a otevrete pomalu dvere, uvidite svetlo pomalu pronikat dovnitr. Tma je vsak tak rychla, ze ji nikdy neuvidite prchat ze skrine ven. Az tedy priste uvidite zarovku, nezapomente, ze to neni svetelny zdroj, ale naopak pohlcovac tmy.
Známka: 1.62 Hlasů: 64 Čteno: 27923x Posláno: 931x
Oznámkujte:
(jako ve škole)
Poslat jako/na: Email
 Náhodný Text
Přejít na začátek kategorie Extrémě vtipné
7/10  -Zpět-  


Vítejte na Fórky.cz zábavném severu s vtipy, básničkami, smskami a citáty. Doufáme, že se budete dobře bavit a dobrou náladou odbaříte i své (ne)známé a (ne)přátele..;o)
Pokud máte nebo znáte nějaké dobré vtipy nebo smsky neváhejte a pošlete nám je na těchto stránkách, my i všichni naši návštěvníci budou mít jistě radost.
U:
H:
Dnes - Gabriel
Zítra - Marián
Pozítří - Emanuel
Popozítří - Dita
Co nejraději čtete / prohlížíte si na internetu?
Celkem Hlasů: 5938 

Vaše náměty, Kontakt

© 2001-2019 Copyright R.P., All rights reserved
Studio En Face

Time: 0.035898923873901